העונה הזאת משוגעת - חציר, גשם וסוסים

עונת חציר "משוגעת" עוברת על כוחותינו.
העונה התחילה בצורה מבטיחה מאד, הרבה גשם ופיזור טוב... 
אחר כך הגיעו השיטפונות של חודש ינואר.. מאות מילימטרים של גשם בפרק זמן קצר גרמו לשטיפת הדשנים וסחף באדמות הקלות ומצד שני להצפות באדמות הכבדות.
ואז כשהכל נרגע, נעצרו הגשמים למשך חודשיים שלמים.
כיבוש חציר סרטון חדש של כיבוש חציר לסוסים 2013 - לחץ על התמונה. תשקיע דקה 52 שניות. שווה צפיה


במהלך החודש האחרון מרבית החקלאים התלבטו אם לקצור או להמתין שאולי בכל זאת יגיע איזה גשם מפתיע.. הגשם לא הגיע  ומרבית החלקות הראו סימני מצוקה והתייבשות...
מה עושים? קוצרים!!

ועכשיו הגיע הגשם בדיוק כפי שקיווינו רק  באיחור של חודש ובעיתוי הגרוע ביותר, כאשר הרבה חלקות נקצרו וטרם נאספו מהשטח. את היקף הנזק נדע רק לאחר ההתייבשות אבל כמו שזה נראה כרגע ולדעתי האישית יהיה נזק כזה או אחר בהרבה חלקות.

כאשר מדברים על חציר שנרטב בגשם  זה לא אומר שהוא פסול לשימוש באופן אוטומטי.
גידולי דגנים כגון שיבולת שועל ודגן חיטה יכולים "לסבול" אירוע גשם ולעבור אותו בשלום יחסית, 
תלוי בכמות הגשם, במשך הזמן עד הייבוש ובשיטת הקציר המיושמת באותה חלקה.

ככלל כל הרטבה של שחת קצורה על השטח יש בה מידה של נזק לאיכות החומר, החל מהצהבה קלה של השכבה העליונה של השחת ועד עיפוש שלה מה שפוסל אותה לשימוש כמזון לסוסים.
בגידולי הקטניות כגון תלתן בקיה אספסת הנזק מהרטבה יהיה לרוב חמור יותר ויש לבדוק את 
החציר בקפדנות טרם הרכישה.

*הכותב אינו מתיימר להיות מומחה בתזונת סוסים.

 
2011 © כל הזכויות שמורות למשק הרועה

Graham Tourbillon. The 60-second Tourbillon is constructed replica watches uk at a 6-o'clock position, with a uk replica watches micro-rotor movement that provides power output and barrel resetting, as well as the ability to reduce thickness and create a perfect balance.Geo.Graham Tourbillon watch in rolex replica pink gold (18K) manufacturing, a significant balance wheel and eccentric rolex replica pendulum together to create technical dynamic effect, so that technology and design to achieve perfect unity.